Krajské kolo Plamen - Starší žáci - Vlašim 2021

24.06.2021

V sobotu 12.6.2021 se starší žáci po měsíci tvrdého tréninku, vydali na krajské kolo hry Plamen. Vše to začalo již den předtím, kdy pár jedinců dorazilo pomoci do hasičárny připravit a naložit všechny potřebné věci. Druhý den ráno vše začínalo již v 6:00, kdy byl daný sraz v hasičárně. Celé družstvo i s vedoucími se naskládali do aut a vyrazilo se směr Vlašim. Po příjezdu na místo se vyskládali věci na tribunu a už se jen čekalo na pokyny od pořadatelů soutěže. Poté co proběhla rychlá rozcvička, byly povoleny tréninky na jednu z disciplín a tou byla štafeta 4x60 m. Každý člen družstva, který danou disciplínu běží, se přemístil na svůj úsek a začal si ho trénovat. Naše družstvo mělo č. 2, to znamenalo že běželi již v prvním rozběhu. Jako první běžela štafeta B a ve druhém pokusu štafeta A. Po odběhnutí obou pokusů všech družstev, proběhla krátká pauza. Během přestávky se probrali detaily, které se musí do příštího roku ještě dopilovat. V tu chvíli co byla ukončena pauza, jsme se přesunuli na disciplínu Štafeta požárních dvojic. U této disciplíny běží A i B najednou. Opět jsme měli startovní číslo 2. Jakmile se do běhala štafeta požárních dvojic, byly vyhlášeny tréninky na disciplínu Štafeta CTIF. Po odběhnutí obou pokusů Štafety CTIF, se šlo pro obědový balíček. Během obědové pauzy, pořadatelé připravili dráhu na požární útok. Až se všechna družstva doobědvala, přešlo se na požární útok. Běželo se s jednotnou PS 12. Po doběhnutí požárního útoku, jsme se přemístili na Požární útok CTIF. Tato disciplína je všeobecně brána jako jedna z nejtěžších. Avšak jsme ji zvládli téměř na výbornou. Vše ten den bylo popohnané dopředu z důvodu obav ze špatného počasí, ty se však nenaplnili. A tak i slavnostní vyhlášení proběhlo v suchu. A starší žáci se umístili na krásném 10. místě. A zpět do Říčan ne dovezli jen poházené za účast a diplom, ale také novou zkušenost a motivaci se na krajské kolo hry Plamen dostat i příští rok.

Autor článku: Filip Holý, instruktor mládeže

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky