Soutěž v TFA – Říčany 16.10.2021

04.11.2021

V sobotu 16. října jsme spolu s Pražskou a středočeskou ligou TFA pořádali soutěž v disciplínách TFA pro dorost a dospělé. Soutěž s názvem TFA - Nejtvrdší hasič přežije byla prvním ročníkem, který jsme jako sbor pořádali a zároveň šestých závodem v rámci letošního ročníku ligy.

Soutěž se konala na zadním hřišti Rugby nedaleko náměstí. Po prezenci a nástupu došlo na přípravu závodníků. Nejprve došlo ke krátkému tréninku a pak společné představení tratě a zapakování těch nejdůležitějších pravidel.

Trať byla postavena podle standardů ligy, tedy dvě totožné dráhy vedle sebe. Najednou tak běželi vždy dva závodníci. Samotné disciplíny byly rozmístěny také stejně, jak jsou závodníci zvyklí. Jako první bylo zapojení hadic a bojové rozvinutí, poté hammer box, pronesení kanystru s vodou tunelem, přenesení dvou kanystrů, převalení velké zhruba třicetikilové pneumatiky, přemístění figuríny s mrtvou váhou 50 nebo 85 kilo, vylezení na lešení s vytažením váhy do výšky zhruba 6 metrů, smotání dvou hadic a nakonec přelezení tři metry vysoké bariéry.

Jako první odběhli závodníci z kategorie dorostenci. Zde bylo přihlášeno celkem čtrnáct závodníků ve věku 15-18 let. Mezi nimi i čtyři dorostenci z našeho sboru. Pro ně se jednalo o první závod tohoto typu v jejich životě a trénovali pouze dvakrát. Nakonec se umístili na devátém, jedenáctém, dvanáctém a čtrnáctém místě. Po nich pak na trať vyrazili dorostenky, kterých se utkalo šest. V této kategorii náš sbor zastupovala pouze jedna dorostenka, která taktéž běžela svůj první závod. Umístila se sice na posledním místě, ale splnila svůj cíl, tedy doběhnout. Po nich následovala kategorie Ženy 30+, kde jsme měli také svou zástupkyni, která skončila na třetím místě. Po nich následovaly Ženy 18+ a dále Muži 35+. V této kategorii jsme měli dva své zástupce. Oba dva bohužel nedokončili. Jeden kvůli časovému limitu a druhý kvůli vyčerpání. A celý závod zakončili Muži 18+, kde jsme měli také svého zástupce, který skončil na patnáctém místě.

Jako sbor jsme byli velmi spokojeni s průběhem a výsledky soutěže. Jsme i pyšní, že se závodu účastnilo více jak 60 závodníků a nikdo neutrpěl zranění, které by potřebovalo převoz do nemocnice. Již teď jednáme o konání druhého ročníku, který předběžně plánujeme opět na říjen příštího roku.

Autor článku: Michal Makl, vedoucí mládeže

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky